Sensor: temperature; I2C; 2.7÷5.5VDC; IC: MCP9808; Channels:1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADA-1782
Tootja:
Tootja tootekood:
Spetsifikatsioon tootele Sensor: temperature; I2C; 2.7÷5.5VDC; IC: MCP9808; Channels:1
| Mounting | screw |
| Supply voltage | 2.7...5.5V DC |
| Number of channels | 1 |
| Interface | I2C |
| Kit contents | connectors, module |
| Temperature measurement accuracy | ±0,25°C |
| Temperature measuring range | -40...125°C |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Resolution | ±0,0625°C |
| Integrated circuit | MCP9808 |
| Type of sensor | temperature |