Servo controller; PCA9685; 1.6kHz; I2C; Uin mot:3.3÷5V; 65x56mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADA-2327
Tootja:
Tootja tootekood:
Spetsifikatsioon tootele Servo controller; PCA9685; 1.6kHz; I2C; Uin mot:3.3÷5V; 65x56mm
| Number of channels | 16 |
| Interface | I2C |
| Type of module | servo controller |
| Application | Raspberry Pi |
| Kit contents | connectors, module |
| Kind of module | shield |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Board dimensions | 65x56mm |
| Integrated circuit | PCA9685 |
| Max. frequency | 1.6kHz |
| Motor input voltage | 3.3...5V |
| Logic input voltage | 3.3V |