Motor driver; TB6612FNG; I2C; Icont out per chan:1.3A; shield
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADA-2348
Tootja:
Tootja tootekood:
Spetsifikatsioon tootele Motor driver; TB6612FNG; I2C; Icont out per chan:1.3A; shield
| Number of channels | 4 |
| Interface | I2C |
| Type of module | motor driver |
| Application | Raspberry Pi |
| Maximum current | 3A |
| Kit contents | connectors, module |
| Kind of module | shield |
| Integrated circuit | TB6612FNG |
| Continuous output current per channel | 1.3A |
| Motor input voltage | 5...12V |
| Logic input voltage | 3.3V |