Sensor: accelerometer; 3.3÷5VDC; I2C,SPI; LIS3DH; ±2,±4,±8,±16g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADA-2809
Tootja:
Tootja tootekood:
Spetsifikatsioon tootele Sensor: accelerometer; 3.3÷5VDC; I2C,SPI; LIS3DH; ±2,±4,±8,±16g
| Mounting | screw |
| Supply voltage | 3.3...5V DC |
| Number of channels | 3 |
| Interface | I2C, SPI |
| Kit contents | connectors, module |
| Frequency | 1Hz...5kHz |
| Integrated circuit | LIS3DH |
| Type of sensor | accelerometer |
| Accelerometer measuring range | ±2, ±4, ±8, ±16g |