DC-motor driver; DRV8871; PWM, TTL; Uin mot:6.5÷45V; Channels:1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADA-3190
Tootja:
Tootja tootekood:
Spetsifikatsioon tootele DC-motor driver; DRV8871; PWM, TTL; Uin mot:6.5÷45V; Channels:1
| Number of channels | 1 |
| Interface | PWM, TTL |
| Type of module | DC-motor driver |
| Maximum current | 3.6A |
| Kit contents | connectors, module |
| Additional functions | current shutoff, over-temperature shutoff |
| Board dimensions | 24.4x20.4mm |
| Integrated circuit | DRV8871 |
| Motor input voltage | 6.5...45V |
| Logic input voltage | 3.3...5V |