Sensor: distance; infrared; 3.3÷5VDC; I2C; Channels:1; IC: VL6180
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADA-3316
Tootja:
Tootja tootekood:
Spetsifikatsioon tootele Sensor: distance; infrared; 3.3÷5VDC; I2C; Channels:1; IC: VL6180
| Mounting | screw |
| Supply voltage | 3.3...5V DC |
| Number of channels | 1 |
| Interface | I2C |
| Weight | 1.4g |
| Kit contents | connectors, module |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Board dimensions | 20.5x18mm |
| Integrated circuit | VL6180 |
| Kind of sensor | infrared |
| Type of sensor | distance |
| Distance measurement range | 5...100mm |