Servo controller; PCA9685; 1.6kHz; I2C; Uin mot:3.3÷5V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADA-815
Tootja:
Tootja tootekood:
Spetsifikatsioon tootele Servo controller; PCA9685; 1.6kHz; I2C; Uin mot:3.3÷5V
| Number of channels | 16 |
| Interface | I2C |
| Type of module | servo controller |
| Kit contents | connectors, module |
| Board dimensions | 62.5x25.4mm |
| Integrated circuit | PCA9685 |
| Max. frequency | 1.6kHz |
| Motor input voltage | 3.3...5V |
| Logic input voltage | 3.3...6V |