Operational amplifier; 2.7MHz; Channels: 2; SO8; Package: tube
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADA4522-2ARZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADA4522-2ARZ
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 2.7MHz; Channels: 2; SO8; Package: tube
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 2.7MHz |
| Slew rate | 1.7V/μs |
| Input offset voltage | 1.5µV |