Industrial module: analog input; Number of ports: 1; 10÷30VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADAM-4015-F
Tootja: ADVANTECH
Tootja tootekood: ADAM-4015-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Industrial module: analog input; Number of ports: 1; 10÷30VDC
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -10...70°C |
| Enclosure material | ABS |
| Series | ADAM-4000 |
| Body dimensions | 70x112x26mm |
| Kind of input 1 | RTD |
| Number of inputs | 6 |
| Kind of temperature sensor | JPt100, Ni50, Ni508, Pt100, Pt1000 |
| Number of ports | 1 |