Industrial module: analog input; Number of ports: 1; 10÷48VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADAM-4117
Tootja: ADVANTECH
Tootja tootekood: ADAM-4117-C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Industrial module: analog input; Number of ports: 1; 10÷48VDC
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 10...48V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Enclosure material | ABS |
| Series | ADAM-4000 |
| Body dimensions | 70x112x26mm |
| Kind of input 1 | analogue |
| Number of inputs | 8 |
| Number of ports | 1 |