Industrial module: Modbus gateway; TCP/RTU/ASCII; 10÷30VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADAM-4572-CE
Tootja: ADVANTECH
Tootja tootekood: ADAM-4572-CE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Industrial module: Modbus gateway; TCP/RTU/ASCII; 10÷30VDC
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -10...70°C |
| Enclosure material | ABS |
| Interface | Ethernet |
| Series | ADAM-4500 |
| Body dimensions | 70x122x30mm |
| Kind of module | TCP/RTU/ASCII |
| Number of ports | 2 |