Industrial module: PID regulator; Number of ports: 1; 10÷30VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADAM-6022-A1E
Tootja: ADVANTECH
Tootja tootekood: ADAM-6022-A1E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Industrial module: PID regulator; Number of ports: 1; 10÷30VDC
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -10...50°C |
| Enclosure material | ABS |
| Interface | 10/100 Base-T(X), Ethernet |
| Series | ADAM-6000 |
| Body dimensions | 70x112x26mm |
| Kind of input 1 | analogue |
| Number of inputs | 8 |
| Number of outputs | 4 |
| Number of ports | 1 |
| Kind of output 1 | 0...10V, 0...20mA, 4...20mA |
| Kind of input 2 | voltage |
| Kind of output 2 | OC |