Industrial module: digital input/output; Number of ports: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADAM-6051-D
Tootja: ADVANTECH
Tootja tootekood: ADAM-6051-D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Industrial module: digital input/output; Number of ports: 1
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Enclosure material | ABS |
| Interface | 10/100 Base-T(X), Ethernet |
| Series | ADAM-6000 |
| Body dimensions | 70x112x26mm |
| Kind of input 1 | digital |
| Number of inputs | 14 |
| Number of outputs | 2 |
| Number of ports | 1 |
| Kind of output 1 | OC, SINK type |
| Kind of input 2 | counter |