Industrial module: analog output; Number of ports: 2; 10÷30VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADAM-6224-B
Tootja: ADVANTECH
Tootja tootekood: ADAM-6224-B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Industrial module: analog output; Number of ports: 2; 10÷30VDC
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -10...70°C |
| Kind of connector | RJ45 x2 |
| Enclosure material | ABS |
| Interface | 10/100 Base-T(X), Ethernet |
| Series | ADAM-6000 |
| Body dimensions | 70x122x27mm |
| Kind of input 1 | digital |
| Number of inputs | 4 |
| Number of outputs | 4 |
| Number of ports | 2 |
| Kind of output 1 | ± 10V, ± 5V, 0...10V, 0...20mA, 0...5V, 4...20mA |