RCBO breaker; Poles: 1+N; DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADC910D
Tootja: HAGER
Tootja tootekood: ADC910D
Spetsifikatsioon tootele RCBO breaker; Poles: 1+N; DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| IP rating | IP20 |
| Leads | screw terminals |
| Mechanical durability | 2000cycles |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 240V AC |
| Max surge current | 250A |
| Characteristics | B |
| Cross section of connecting wires | 1...25mm<sup>2</sup> |
| Type of protection | RCBO breaker |
| Short circuit breaking capacity | 6kA |
| Kind of circuit breaker | type AC |
| Residual current | 30mA |