Switch: DIP-SWITCH
Kordarv:
25.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
ADE06S04
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: ADE06S04
Spetsifikatsioon tootele Switch: DIP-SWITCH
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Type of switch | DIP-SWITCH |
| Switches features | raised actuator |
| Contact plating | gold-plated |
| Number of positions | 6 |
| Contact material | copper alloy |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Overall length | 17.2mm |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Electrical life | 1000cycles |
| Contacts configuration | SPST |
| Switching method | OFF-ON |