IC: electric energy meter; CF pulses; Network: single-phase; SO16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADE7757ARNZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADE7757ARNZ
Spetsifikatsioon tootele IC: electric energy meter; CF pulses; Network: single-phase; SO16
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.75...5.25V DC |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | electric energy meter |
| Integrated circuit features | delta-sigma |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Power consumption | 20mW |
| Measurement accuracy | 0.1% |
| Kind of network | single-phase |
| DC supplying current | 5mA |