Integrated circuit: electric energy meter; Network: three-phase
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADE7758ARWZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADE7758ARWZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Integrated circuit: electric energy meter; Network: three-phase
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.75...5.25V DC |
| Case | SO24 |
| Type of integrated circuit | electric energy meter |
| Integrated circuit features | delta-sigma |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | SPI, serial |
| Input impedance | 380kΩ |
| Measurement accuracy | 0.1% |
| DC supplying current | 8mA |