IC: analog switch; SPST; Channels: 4; SO16; ±15VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADG221KRZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADG221KRZ
Spetsifikatsioon tootele IC: analog switch; SPST; Channels: 4; SO16; ±15VDC
| Mounting | SMD |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 60Ω |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 4 |
| Output configuration | SPST |
| Voltage supply range | ± 15V DC |