IC: analog switch; channel protector; Channels: 8; SSOP20; 10÷40V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADG467BRSZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADG467BRSZ
Spetsifikatsioon tootele IC: analog switch; channel protector; Channels: 8; SSOP20; 10÷40V
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 10...40V DC |
| Case | SSOP20 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 62Ω |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 8 |
| Kind of integrated circuit | channel protector |