Analogue Switch, 1 Channels, SPST, 2.5 ohm, ± 2.7V to ± 5.5V, MSOP, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADG601BRMZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADG601BRMZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Analogue Switch, 1 Channels, SPST, 2.5 ohm, ± 2.7V to ± 5.5V, MSOP, 8 Pins
| Mounting | SMD |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 2.5Ω |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Interface | parallel |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 180MHz |
| Output configuration | SPST |
| Max operating temperature | 85°C |