IC: analog switch; SPST-NO; Channels: 1; SOT23; 2.7÷5.5V; 180MHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADG601BRTZ-REEL7
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADG601BRTZ-REEL7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: analog switch; SPST-NO; Channels: 1; SOT23; 2.7÷5.5V; 180MHz
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...5.5V DC |
| Case | SOT23 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 8Ω |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 180MHz |
| Output configuration | SPST-NO |