IC: analog switch; 4: 1; Channels: 2; I2C; TSSOP16; 2.7÷5.5V; 100MHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADG729BRUZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADG729BRUZ
Spetsifikatsioon tootele IC: analog switch; 4: 1; Channels: 2; I2C; TSSOP16; 2.7÷5.5V; 100MHz
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...5.5V DC |
| Case | TSSOP16 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 2.5Ω |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Interface | I2C |
| Bandwidth | 100MHz |
| Output configuration | 4:1 |