IC: analog switch; SPDT; Channels: 3; parallel; TSSOP16; 160MHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADG733BRUZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADG733BRUZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: analog switch; SPDT; Channels: 3; parallel; TSSOP16; 160MHz
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...5.5V DC, 4.5...5.5V DC |
| Case | TSSOP16 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 2.5Ω |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 3 |
| Interface | parallel |
| Bandwidth | 160MHz |
| Output configuration | SPDT |