IC: analog switch; SPDT; Channels: 2; parallel; MSOP10; 1.8÷5.5V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADG736BRMZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADG736BRMZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: analog switch; SPDT; Channels: 2; parallel; MSOP10; 1.8÷5.5V
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...5.5V DC |
| Case | MSOP10 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 2.5Ω |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Interface | parallel |
| Bandwidth | 200MHz |
| Output configuration | SPDT |