Analogue Switch, 1 Channels, SPDT, 2.5 ohm, 1.8V to 5.5V, SC-70, 6 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADG779BKSZ-REEL7
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADG779BKSZ-REEL7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Analogue Switch, 1 Channels, SPDT, 2.5 ohm, 1.8V to 5.5V, SC-70, 6 Pins
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...5.5V DC |
| Case | SC70-6 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 2.5Ω |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 6 |
| Bandwidth | 200MHz |
| Output configuration | SPDT |
| Max operating temperature | 85°C |