Relay: electromagnetic; SPST-NO + SPST-NC; Ucoil: 5VDC; DJ; PCB
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
ADJ46005J
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: ADJ46005J
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPST-NO + SPST-NC; Ucoil: 5VDC; DJ; PCB
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Leads | for PCB |
| Contact material | AgSnO<sub>2</sub> Au |
| Terminal pitch | 5.08mm |
| Mechanical durability | 5000000cycles |
| Electrical life | 100000cycles |
| Coil resistance | 100Ω |
| Rated coil voltage | 5V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO + SPST-NC |
| AC contacts rating @R | 10A / 250V AC |
| Contact current max. | 10A |
| Relay variant | miniature, power |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 250mW |
| Operate time | 20ms |
| Coil current | 50mA |