Diode: laser; 645-660nm; 7mW; 9/28; THT; Colour: red; 2.2÷2.5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADL-65075TU-1
Tootja: Laser Components
Tootja tootekood: ADL-65075TU-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: laser; 645-660nm; 7mW; 9/28; THT; Colour: red; 2.2÷2.5VDC
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 2.2...2.5V DC |
| Power | 7mW |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Colour | red |
| Height | 3.5mm |
| Operating current | 26mA |
| Base diameter | 5.6mm |
| Beam divergence | 9/28 |