IC: interface; transceiver; RS232; 230kbps; SO16; 4.5÷5.5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADM202EARNZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADM202EARNZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: interface; transceiver; RS232; 230kbps; SO16; 4.5÷5.5VDC
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Interface | RS232, full duplex |
| Technology | iCoupler® |
| Transmission rate | 230kbps |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| DC supplying current | 13mA |
| Number of receivers | 2 |
| Number of transmitters | 2 |