Supervisor Integrated Circuit; power on reset monitor (PoR)
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADM707ARZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADM707ARZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Supervisor Integrated Circuit; power on reset monitor (PoR)
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1...5.5V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | Supervisor Integrated Circuit |
| Integrated circuit features | manual reset |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Threshold on-voltage | 4.65V |
| Maximum output current | 20mA |
| Kind of integrated circuit | power on reset monitor (PoR) |
| Kind of RESET output | push-pull |
| Active logical level | high, low |