IC: A/D converter; Ch: 10; 24bit; 40ksps; VQFN32; 2.5VDC,5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
ADS1261IRHBR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: ADS1261IRHBR
Spetsifikatsioon tootele IC: A/D converter; Ch: 10; 24bit; 40ksps; VQFN32; 2.5VDC,5VDC
| Mounting | SMD |
| Case | VQFN32 |
| Type of integrated circuit | A/D converter |
| Integrated circuit features | delta-sigma |
| Operating voltage | 2.5V DC, 5V DC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 10 |
| Frequency | 50Hz, 60Hz |
| Converter resolution | 24bit |
| Sampling speed | 40ksps |