ADTSM25RV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
93.0
Tootekood:
ADTSM25RV
Tootja: IDEC
Tootja tootekood: ADTSM25RV
Spetsifikatsioon tootele ADTSM25RV
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Contact plating | silver plated |
| Leads | for soldering |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Mechanical durability | 100000cycles |
| Illumination | none |
| Electrical life | 100000cycles |
| Key stroke | 0.35mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Operating Force | 2.6N |
| Actuator colour | red |
| Button shape | round |
| Button height | 8.5mm |