Microswitch TACT
Kordarv:
380.0
Minimum quantity:
380.0
Tootekood:
ADTSM65NVTR-1
Tootja: IDEC
Tootja tootekood: ADTSM65NVTR
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Leads | for soldering, straight |
| Mechanical durability | 200000cycles |
| Illumination | none |
| Electrical life | 200000cycles |
| Key stroke | 0.25mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Operating Force | 1.6N |
| Actuator colour | brown |
| Button shape | round |
| Button height | 9.5mm |