Bearing: sleeve bearing; with flange; Øout: 12mm; Øint: 8mm; L: 6mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AFM-0812-06
Tootja: igus
Tootja tootekood: AFM-0812-06
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bearing: sleeve bearing; with flange; Øout: 12mm; Øint: 8mm; L: 6mm
| Operating temperature | -40...80°C |
| Colour | white |
| Material | iglidur® A200 |
| Version | with flange |
| Length | 6mm |
| Internal diameter | 8mm |
| Outside diameter | 12mm |
| Flange diameter | 16mm |
| Mechanical elements features | lubricant-free |
| Type of bearing | sleeve bearing |