Module: PLC programmable controller; OUT: 14; IN: 16; FP-X; 24VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AFPXC30TDJ
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: PLC programmable controller; OUT: 14; IN: 16; FP-X; 24VDC
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | 0...55°C |
| Type of module | PLC programmable controller |
| Series | FP-X |
| Body dimensions | 100x90x79mm |
| Kind of input 1 | transistor |
| Number of inputs | 16 |
| Number of outputs | 14 |
| Kind of output 1 | NPN, transistor |
| The programming method | PC, USB |
| Electrical input 1 parameters | 24V DC |