Microswitch SNAP ACTION; with lever with roller simulation
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
AH188461AT
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: AH188461AT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch SNAP ACTION; with lever with roller simulation
| Operating temperature | -25...85°C |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Switches features | with lever with roller simulation |
| Number of positions | 2 |
| Leads | angled, for PCB |
| Contact material | AgNi + Au |
| Max. contact resistance | 30mΩ |
| Body dimensions | 12.8x6x7mm |
| Mechanical durability | 1000000cycles |
| Electrical life | 30000cycles |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 1A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 1A / 125V AC |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 260mN |