Motor: DC; 2-phase,bipolar,stepper,with encoder; step 1,8°; 480g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AI-M-42LA
Tootja: AUTONICS
Tootja tootekood: AI-M-42LA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Motor: DC; 2-phase,bipolar,stepper,with encoder; step 1,8°; 480g
| Operating temperature | 0...50°C |
| IP rating | IP30 |
| Body dimensions | 42x42x81.5mm |
| Current rating | 1.7A |
| Resolution | 10000imp/revol. |
| Insulation class | B |
| Kind of motor | 2-phase, bipolar, stepper, with encoder |
| Motors features | step 1,8° |
| Type of motor | DC |
| Switching frequency max | 300kHz |