Module: servo drive; 2-phase,bipolar,stepper,with encoder; 240W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AIC-60SA
Tootja: AUTONICS
Tootja tootekood: AIC-60SA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: servo drive; 2-phase,bipolar,stepper,with encoder; 240W
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | 0...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Interface | RS485 |
| Maximum current | 3.5A |
| Kit contents | DC motor, motor driver |
| Power consumption | 240W |
| Additional functions | current sense feedback |
| Resolution | 10000imp/revol. |
| Kind of motor | 2-phase, bipolar, stepper, with encoder |
| Motors features | step 1,8° |