Tootekood: AM100QB-11048SA30JZ-K
Tootja: AIMTEC
Tootja tootekood: AM100QB-11048SA30JZ-K
  • Output current
  • Case
  • Protection
  • Series
Lisa ostukorvi
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 100W; Uin: 43÷160V; Uout: 48VDC; Iout: 2.083A; 109g
Output current 2.083A
Case Quarter Brick
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection
Series AM100QB-JZ
Output voltage 48V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 88%