Tootekood: AM10C-2415S-NZ
Tootja: AIMTEC
Tootja tootekood: AM10C-2415S-NZ
  • Output current
  • Protection
  • Body dimensions
Lisa ostukorvi
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 10W; Uin: 18÷36V; Uout: 15VDC; Iout: 0.66A; 1"x1"
Output current 660mA
Mounting THT
Power 10W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, over current, short circuit protection
Body dimensions 25.4x25.4x11.7mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 88%