Tootekood: AM10G-1205NZ
Tootja: AIMTEC
Tootja tootekood: AM10G-1205NZ
Lisa ostukorvi
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 10W; Uin: 9÷18V; Uout: 5VDC; Iout: 2A; SIP8; 5.5g
Output current 2A
Mounting THT
Case SIP8
Power 10W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, over current, short circuit protection
Series AM10G-NZ
Body dimensions 22x9.5x12mm
Output voltage 5V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 83%