Tootekood: AM10OW-2412SNZ-L
Tootja: AIMTEC
Tootja tootekood: AM10OW-2412SNZ-L
Lisa ostukorvi
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 10W; Uin: 9÷36V; Uout: 12VDC; Iout: 830mA; 5.7g
Output current 830mA
Mounting SMT
Power 10W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, over current, short circuit protection
Series AM10OW-NZ
Output voltage 12V DC
Input voltage 9...36V DC
Efficiency 97%