Tootekood: AM10T-4815SNZ
Tootja: AIMTEC
Tootja tootekood: AM10T-4815SNZ
  • Output current
Lisa ostukorvi
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 10W; Uin: 36÷75V; Uout: 15VDC; Iout: 667mA; DIP24
Output current 667mA
Mounting THT
Case DIP24
Power 10W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, over current, short circuit protection
Series AM10T-NZ
Body dimensions 32x20x10.8mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 87%