Tootekood: AM15OW-2412SNZ
Tootja: AIMTEC
Tootja tootekood: AM15OW-2412SNZ
  • Series
  • Body dimensions
Lisa ostukorvi
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 15W; Uin: 9÷36V; Uout: 12VDC; Iout: 1.24A; 8.8g
Mounting THT
Power 15W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, over current, short circuit protection
Series AM15OW-NZ
Body dimensions 38.7x27.2x5.8mm
Output voltage 12V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 89%