Tootekood: AM15OW-2415SNZ-M
Tootja: AIMTEC
Tootja tootekood: AM15OW-2415SNZ-M
  • Output voltage
  • Input voltage
Lisa ostukorvi
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 15W; Uin: 9÷36V; Uout: 15VDC; Iout: 1A; 11.5g; THT
Output current 1A
Mounting THT
Power 15W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, over current, short circuit protection
Series AM15OW-NZ
Output voltage 15V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 89%