Tootekood: AM1DS-0303SH30JZ
Tootja: AIMTEC
Tootja tootekood: AM1DS-0303SH30JZ
  • Output current
  • Mounting
  • Case
Lisa ostukorvi
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 1W; Uin: 2.97÷3.63V; Uout: 3.3VDC; Iout: 303mA
Output current 303mA
Mounting THT
Case SIP7
Power 1W
Operating temperature -40...105°C
Protection short circuit protection
Series AM1DS-JZ
Output voltage 3.3V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 79%