Tootekood: AM20EW-2412S-NZ-K-ST
Tootja: AIMTEC
Tootja tootekood: AM20EW-2412S-NZ-K-ST
  • Output voltage
  • Input voltage
Lisa ostukorvi
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 20W; Uin: 9÷36V; Uout: 12VDC; Iout: 1.667A; 2"x1"
Mounting on panel
Power 20W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, over current, short circuit protection
Series AM20EW-NZ
Output voltage 12V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 89%