Tootekood: AM40EW-11015SH30-NZ
Tootja: AIMTEC
Tootja tootekood: AM40EW-11015SH30-NZ
  • Protection
  • Body dimensions
Lisa ostukorvi
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 40W; Uin: 40÷160V; Uout: 15VDC; Iout: 2.67A; 2"x1"
Output current 2.67A
Mounting THT
Power 40W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection
Body dimensions 50.8x25.4x11.8mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 89%