Tootekood: AM50QB-11024SA30JZ
Tootja: AIMTEC
Tootja tootekood: AM50QB-11024SA30JZ
  • Output current
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 50W; Uin: 43÷160V; Uout: 24VDC; Iout: 2.083A; 78g
Output current 2.083A
Case Quarter Brick
Power 50W
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection
Body dimensions 60.8x39.2x12.7mm
Output voltage 24V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 89%