Tootekood: AMES150-15SNZ-P
Tootja: AIMTEC
Tootja tootekood: AMES150-15SNZ-P
  • Output current
  • Supply voltage
  • Protection
  • Type of power supply
  • Body dimensions
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: AC/DC; 150W; Uin: 85÷264V; Uout: 13.5÷18VDC; Iout: 10A
Output current 10A
Supply voltage 230V
Power 150W
Operating temperature -30...70°C
Protection anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection
Type of power supply switched-mode
Body dimensions 159x97x30mm
Output voltage 13.5...18V DC
Insulation voltage 4kV DC
Efficiency 87%